Yabancı Ülkede Boşanma

Yabancı Ülkede Boşanma

Boşanma konusunda Kıbrıs İngiliz yasalarını esas aldığı için boşanma sırasında diğer ülkeler ile uyuşmazlık olabileceğinden bir çok noktada farklılıklar yaşanabilir. Yabancı Ülkede Boşanma davası bu açıdan bakıldığında hukuki bilgi ve idame gücü gerektiren zor bir dava konusudur.  Bu sebeple bu süreçte en iyi hukuki danışmanı bulmak ise hem süreç ilerleyişi bakımından, hem de iki tarafında ruh sağlığı ve madden önem taşıyacaktır. Avukat Pembe Uçurum boşanma hukuku hakimiyeti yüksek ve taraflar arasındaki bağı zedelemeden Girne ve Kıbrıs’ta bir çok başarılı davaya imza atmıştır.

Yabancı Ülkelerde Boşanmanın Kıbrıs ‘ta Tanınması

Kıbrıs’ta evlenerek başka ülkelerde boşanma konusunda bir karar verdiyseniz bunu yapabilmek için iki hususu iyi bilmeniz gerekecektir.

Türkiye’de Boşanma Kararı Alırsanız

  • Kıbrıs’ta evli olupta Türkiye’de yaşıyorsanız ve boşanma kararı aldıysanız bunun Kıbrıs dahilinde tanınması icin mahkeme yoluyla başvurarak gerekli hukuki danışmanlık hizmeti ile beraber Kıbrıs mahkemelerinde de bu işlemi onaylatmanız gerekir. Bu süreç normal boşanma davalarına göre daha uzun süreceğinden seçeceğiniz avukat bu noktada sizin adınıza oldukça önemlidir. Doğru süreç ve doğru bilgi ile taraflar ve mahkemelerce verilecek kararlarda daha kolay olacaktır.

Aynı zamanda Kıbrıs’ta bu boşanma sürecinde evliyken alınacak her türlü taşınır, taşınmaz mal da yürütülecek dava içindeki yerini alacaktır. Teknik açıdan boşanma gerçekleşmediği için alınan her mülk için tazminat bedeli veya üzerinde hakkınız olduğunu da bilmelisiniz.

Türkiye Dışında Bir Ülkede Boşanma İsteği

  • Kıbrıs’ta evli olupta boşanma kararı aldıysanız ve Türkiye dışında farklı bir ülke de iseniz boşanma konusunun tanımlanabilmesi adına yapacağınız işlem Kıbrıs’ta yasal olarak boşanmaktır. Bunun için en iyi alternatif yol ise, Yabancı Ülkede Boşanma konusunda Hem Pembe Uçurumun Online Avukatlık hizmetini almak, hem de bulunduğunuz ülkede hukuki danışmanlık desteğini bulmak olacaktır.

Farklı Ülkeler İçinde Boşanma

Aynı anda Kıbrıs dışında, farklı ülkelerde bulunduğunuz zaman içinde de boşanmak  mümkün olabilir. Önemli olan doğru adımları atmaktır. Bunun için seçeceğiniz hukuki danışanlar ile Kıbrıs’ta yasal olarak boşanma sürecinin başlatılması adına gerekli evrakların tanzimi sağlanır. Eğer ki uzlaşma söz konusu olursa süreç çok fazla uzun sürmez. Mahkemeler aracılığıyla yapılan görüşme ile kanunen boşanma açısından bir problem yok ise boşanmanız gerçekleşir.

Sizlerde Yabancı Ülkede Boşanma sebebiyle çeşitli mağduriyetler yaşıyorsanız Avukat Pembe Uçurum ile irtibata geçerek gerekli Hukuki Danışmanlık ve Online Avukatlık hizmetlerinden yararlanarak, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

About The Author

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kurumsal seo ajansı