Boşanma Davası Avukatı

Bir insan için olabilecek en zor kararlardan biri severek evlendiği bir insan ile boşanma kararı almak olur. Kıbrıs yasaları bu konuda hem erkek hem de kadın için belirli haklar tanır. Boşanma sürecinde yaşanacak olan tüm sıkıntılar ile birlikte iki tarafın rızasıyla boşanma konusu nispeten daha kolay iken, şayet taraflardan biri boşanmıyorsa durum giderek karmaşık hale gelecektir. Bu yönüyle bakıldığında boşanma, hukuki kavramlar içindeki en zor ve en karmaşık yapıya da sahiptir. Yasalar bu konuda belli maddeler ile hareket etse de süreç içinde iki taraf adına da yıpranma payları bir hayli fazlalaşır. Boşanma Davası Avukatı Pembe Uçurum boşanma hukukuna karşı olan profesyonel bilgi ve deneyimiyle nafaka, velayet, taraflar arasındaki uyuşmazlıklar ve paylaşımlarla alakalı Girne ve Kıbrıs’taki müvekkilleri için  olabilecek en iyi yürütmeyi ve planlamayı yapma kabiliyetine sahiptir.

Yurtdışında Boşanma

Kıbrıs’ta evlenip de, yurt dışında boşanma işlemi yaptıysanız, Kıbrıs yasalarına göre bu kendi ülkenizde tanımlanmayacaktır. Yani boşanmanın gerçekleşebilmesi için Kıbrıs’ta var olan kanunlara göre hareket ederek kendi ülkenizde boşanmanız gerekir.

Boşanma işlemini Türkiye’de gerçekleştirecek olursanız, boşanmanın geçerlilik kazanabilmesi adına mahkemelere başvurarak bunu Kıbrıs’ta da onaylatmanız gerekir.

Aynı zamanda boşanma düşüncesine girdiyseniz ve aynı anda Kıbrıs dışında başka ülkelerde de yaşamak istiyorsanız ya da yaşıyorsanız , boşanma işlemlerine başlarken hem yurt dışı avukatları hem de Boşanma Davası Avukatı Pembe Uçurum ile irtibat kurarak dava ile ilgili gerekli yürütme ve tahkikatları yaptırabilirsiniz. Çözümcü yaklaşımımız ve hukuki bilgimiz ile aranızdaki bağların daha fazla zedelenmesine engel olarak, hayatınızın kalan kısmını bu vesileyle istediğiniz ülkede de yaşama fırsatına nail olabilirsiniz.

Yabancı Uyruklu Vatandaşlar İçin Evlilik İzni

Kıbrıs’ta yaşayan yabancı uyruklu bir vatandaş iseniz,  evlilik izin belgesi çıkartabilmeniz için Medeni halinizi açık şekilde gösterecek bir belge çıkarmak zorundasınızdır. Buna muafiyet belgesi denir. Ülkeniz aracılığıyla bağlantı kurarak  çıkartmak istediğiniz bu belge için mahkemeler aracılığıyla yapacağınız her türlü başvurunuzu sizi temsilen yaparak işlerinizi kolaylaştırabilir ve yuvanızı kurmanız da bir paya da biz sahip olabiliriz.

Uzaklaştırma Emrinin Çıkarılması

Şayet boşanmış iseniz ya da boşanma sürecinde, eşiniz size şiddet uyguluyor ve bu noktada kendinizi çaresiz hissediyorsanız Kıbrıs yasalarınca eşinizi ya da eski eşinizi kendinizden uzaklaştırma hakkına da sahip olursunuz. Bu konuda daha fazla yıpranmamak ve psikolojik açıdan rahatlamak adına Boşanma Davası Avukatı Pembe Uçurum ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır.  Girne ve Kıbrıs dahilinde müvekkillerine boşanma işlemlerinde verdiği hizmet ile ün saldığı gibi, sizleri de her açıdan daha rahat bir hayata kavuşturacağına da emin olabilirsiniz.

Bunların dışında da boşanma konusunda hizmet verdiğimiz konuları da şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • Tek taraflı Boşanma davalarında gerekli yürütme ve takip işlemleri
  • İki taraflı anlaşarak boşanma ile alakalı süreç takibi
  • Boşanma sürecindeki ve sonrasındaki nafaka işlemleri
  • Çocukla alakalı velayet ve nafaka ödemeleri
  • Babalığınız için açtığınız davalar
  • Mağdur olan taraf için tazminat davaları
  • Yurt dışındaki mahkemeler tarafından verilen nafaka, velayet ve konuya dahil olan tüm kararların Kıbrıs mahkemelerinde onaylanmasına ait tüm konular ’da gereken tüm yürütme ve süreç takibi yapılır.