Aile Davaları

Aile kavramı hukuki açıdan bakıldığı zaman fazlasıyla dolu ve kapsayıcıdır. Kıbrıs yasalarınca çeşitli davalar ve bunlara istinaden koyulan kanunlar da buna bağlı olarak değişiklik gösterir.  Bunların içinde en yoğun olanı ise şüphesiz ki boşanma davalarıdır. Aile Davaları Avukatı Pembe Uçurum boşanma davaları başta olmak üzere Aile Hukukunun dahil olduğu birçok konuda Girne ve Kıbrıs genelinde kendisiyle irtibat kuran müvekkillerine bu konuda en iyi hizmeti sunmaktadır.

İhtilaflı Boşanma Davaları Yürütülme İşlemleri

Kıbrıs yasalarınca tek tarafın boşanma isteğine istinaden açılan davalarda belli başlı şartlar bulunur. Bunlardan en mühimi şüphesiz ki çiftlerin 5 yıl boyunca birbirlerinden ayrı yaşama şartıdır. Bu şart sağlandığı takdirde çiftler arasındaki aile bağlarının kopması için arada engel teşkil edici herhangi bir unsur kalmamış olur. 5 yıllık süreç dahilinde oluşabilecek her türlü mağduriyet içinde aşağıdaki hizmetleri sizlere sunuyoruz.

Eşin Nafaka Talebine İstinaden Eş ve Çocuk için Nafaka Talebi

İhtilaflı boşanmalarda en önemli sorunlardan biri 5 yıllık süreç içinde oluşacak mağduriyetlerdir. Bu süreçte zor durumda olan eş için ya da çocuk içinde nafaka ödenmesi mümkündür.  Harici olarak da boşanma gerçekleşse dahi mağdur olan taraf için nafaka ödemesi devam edebilir. Kıbrıs’taki kanun ve esaslara göre belirlenecek tüm bu hususlar için Aile Davaları Avukatı Pembe Uçurum size ve çocuklarınıza hak ettikleri nafakaları alabilmeleri adına, Girne ve Kıbrıs genelinde bugüne kadar tüm müvekkillerine yaptığı gibi en iyi şekilde sizler için de bu hizmeti yapacaktır.

Tazminat Davaları

Boşanmalarda mağdur olan kişi tarafından açılan tazminat davaları Kıbrıs yasalarına uygun bir şekilde yürütülür. Mahkemeler tazminat ödeyecek tarafın boşandığı yada boşanacağı kişiyle olan evlilik süresi ve harcadığı emekleri göz önüne alarak kararlarını buna göre verebilir. Yani bu konuda talep ettiğinizden daha düşük bir tazminatta alabilirsiniz. Detaylı bilgi için büromuzla irtibata geçebilirsiniz

Velayet Davaları

Kıbrıs yasalarında boşanma gerçekleştiğinde çocuğun velayeti verilirken taraf seçilecekse, maddi durumunuzun ve çocuğun fiziki maddi ve manevi her türlü ihtiyacının karşılanabileceği tarafın bu konuda önde olduğunu bilmelisiniz. Mahkemeler bu konuda sizlerin değil çocuklarınızın menfaatlerini her daim önde tutarlar. Velayet ile ilgili yaşayacağınız mağduriyetlerin önüne geçmek için büromuzla iletişim kurarak gerekli bilgi ve hizmete alabilirsiniz.

Karşılıklı Anlaşarak Boşanma Davalarına Dair Yürütme

Karşılıklı anlaşarak boşanmalarda 1 yıllık evlilik birlikteliğinin sürdürülme şartı dışında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Aile Davaları Avukatı Pembe Uçurum bu koşulu sağlayan her çift için, iki taraf açısından da boşanma konusunda bir problem yok ise aranızdaki bağı ve her türlü mal ve paylaşımı hiç bir mağduriyete mahal vermeden sonlandırır.

Harici olarak babalık davası, yabancı mahkemeler tarafından verilmiş boşanma kararlarına dair işlemler, yabancı ülke mahkemelerince verilmiş her türlü nafaka ve aile ile ilgili hukuk kapsamına giren her konu için gerekli hizmetlerden yararlanmak için de bizimle irtibat kurabilir ve konuya münhasır düşen tüm her şey için bilgi alabilirsiniz.