Ceza Hukuku Avukatı

Bir kişinin kendine ait olan tüm kişisel hak ve bağımsızlığını koruyan yasaların tamamına Ceza Anayasası denir. Kıbrıs’ta işlenen suçlarla alakalı verilecek olan cezaları derleyerek , görülecek olan davalarda bununla alakalı usul ve gerekli tüm esasları içeren kanunlar bütününe ise Ceza kanunu adı verilir. Bu kanunların genel amacı toplumda oluşabilecek her türlü karmaşayı engellemek ve toplum nezdinde bu suçu işleyenlerin, toplumdan ayrı tutularak caydırıcı cezalar ile birlikte kendisini inzivaya çekerek düzelmesini sağlamaktır. Bu süreç dünyadaki tüm devletlerce gözlemlenerek bu konudaki kanunlar da zaman içinde değişebilmektedir. Ceza Avukatı Pembe Uçurum ceza kanunlarına göre ikiye bölünen ağır ve hafif suçlar kapsamında Girne ve Kıbrıs’ta konuyla alakalı kendisiyle irtibat kuran tüm sanık ve müvekkillerine adil yargılanmaları ve suç unsuru oluşturacak olay ya da olaylar bütünüyle gerekli olan tüm delilleri doğru ve yerinde tespitler yaparak tüm hak ve özgürlüklerinize dair her şeyi koruma altına alır ve bunun teminatını da sizlere verir.

Kamu Davası

Bir suçu işlediğine dair yeterli derecede kanıt veya şüphe olan kişiler için savcılık tarafından hazırlanan iddianame sonucunda, suçu işleyen ya da şüphe barındıran kişi hakkında yargılanması adına açılan davaya kamu davası denir. Konusu veya sonucu ne olacaksa olsun ceza hukukuna dahil tüm davalar aynı zamanda kamu dava niteliği de barındırır. Bu konuda yardım veya daha detaylı bilgi almak adına büromuz ile irtibata geçerek gereken hizmeti tarafımızca alabilirsiniz.

Ceza Hukukunda Hizmet Sunduğumuz Alanlar

KKTC yasalarınca geçerli olan Hafif veya ağır suçlar dahilinde Ceza Avukatı Pembe Uçurum olarak sizlere yardımcı olabileceğimiz alanlar aşağıda yer almaktadır.

  • İşlediğiniz trafik ile ilgili suçlar dahilinde savunma hizmeti
  • Savcılık tarafından açılan soruşturmada duruşmada sizlere istinaden bulunmak. Soruşturma bitinceye dek her türlü tespit çalışması ve buna dair teminatlar ile ilgili gerekli danışmanlık hizmetleri.
  • Mahkemelerde sizin adınıza temsil ve savunmanız adına gerekli tüm hizmetler.
  • Yargıtaya intikal eden temyiz başvurularını ve bununla alakalı savunmanızı sunmak.
  • İstediğiniz suçlar ile alakalı sabıkanızın temizlenmesi adına yaptığınız tüm işlemlere gerekli hizmetleri veriyoruz.