Gayrimenkul Hukuku Avukatı

Taşınmaz Mal-Emlak Avukatı

Kıbrıs’ta taşınmaz bir mülke sahipseniz bunu kiralamak adına gerekli işlemleri yapabilmek için kitapçıkta yer alan kiralama konusundaki yasa ve her türlü mevzuatı bilmek zorundasınız. Taşınmaz Mal-Emlak Avukatı  Pembe Uçurum bu konuda kendisine başvuran müvekkillerine Girne ve Kıbrıs’ta gerekli olan tüm yönlendirmeleri yaparak kiraya veren ve kiracı arasındaki prosedürleri iki tarafa da gerekli şekilde bildirir. Buna istinaden de taraflar arasında kira sözleşmesinin hazırlanmasında, teminat senedi ve buna bağlı garanti, iki taraf arasındaki kira sözleşmesinin süreleri ve kiralayana ödenecek paranın tahsilatı konusunda müvekkillerine karşı tüm hukuki işlemleri yapar ve iki tarafın haklarını da gerekli şekilde güvence altına alır.

Yurtdışı İçin Alım ve Satım

Kıbrıs’ta bir mülk satın alacaksanız  ya da sahip olduğunuz mülkün satışını gerçekleştirme düşüncesindeyseniz ülke sınırları içinde bulunma şartınız yoktur. Bu tür durumlarda ülke dışında olsanız dahi size o anda bulunduğunuz ülke içinde hazırlayacağımız vekalet ile akabinde atacağınız bir imza bunun için yeterli olacaktır.

Şayet bu yönde Bir kararınız var ise büromuz ile irtibat kurarak konuyla alakalı daha detaylı  bilgi alabilirsiniz.

Gayrimenkul

Kıbrıs’ta bir mülke sahip olmak istiyorsanız bu konuda bilmeniz gereken birkaç detayında olduğunu söylemeliyiz. Şayet mülkü tapu sicili dahilinde alıyorsanız, mülkünüzle alakalı bir masrafınızın çıkıp çıkmayacağı, mülk ile alakalı üzerinde tedbir kararı gibi önleyici bir unsurun bulunup bulunmadığı konuları sizin için oldukça önemlidir.

Avukatlık büromuz bu konuda sizlere irtibata geçtiğiniz andan itibaren en iyi danışmanlık hizmetini sunarak konuya vakıf olmanıza yardımcı olacaktır.

Paylı Arsa ve Mülk

Bazı durumlarda sahip olduğunuz arsa birden fazla kişiye bölünmüş olur. Buna paylı hisse denir. Böyle bir mülke sahip olduğunuzda, konuya dahil diğer paydaşlarınızla arazinin nasıl kullanılması gerektiği konusu, aranızda çeşitli fikir ayrılıklarına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda Taşınmaz Mal-Emlak Avukatı Pembe Uçurum  Girne ve Kıbrıs içinde yer alan araziler için kendisine başvurduğunuz andan itibaren mülkün açık arttırma yöntemi ile satılması için gerekli başvuruları yaparak sizlere iletir. Böylece konuyla ilgili yaşadığınız mağduriyette sona ermiş olur.

Ayrıca mülk satılırken diğer paydaşlar da konuya dahil olarak bu artırmaya katılarak mülkü satın alma hakkına sahip olabilirler.

kurumsal seo ajansı