Şirket Davaları Avukatı

Şirketler, kuruluşundan itibaren her anına kadar iyi bir yönetim anlayışına sahip olursa kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerlerler. Şirket içinde kararlaştırılacak, değiştirilecek ya da sözleşme imzalanması gereken durumlarda ise iyi bir danışmana ihtiyaç duyarlar.  Bu şirketin büyümesi yanında, süreç içinde karşılaşacağı yasal konular ve mevzuatlarla ilgili herhangi bir yanlışa düşmemesi adına da büyük önem atfedecektir.

Şirket Davaları Avukatı Pembe Uçurum Girne ve Kıbrıs’taki şirketlere yaptığı danışmanlık çalışmalarıyla bugüne kadar kendini en iyi şekilde ispatlamıştır. Sizlerde avukatlık büromuz ile irtibata geçerek, kendisinden hukuki danışmanlık hizmetini alabilir ve şirketinizi uzun yıllar güvence altında tutabilirsiniz.

Ortaklıktan Çıkarma ya da Çıkma Davası

Kurduğunuz şirkette belirli sayıda ortaklara sahip olabilirsiniz. Kişi sayısının çok olması ise genellikle bazı sorunlara da yol açar. Zaman içinde oluşabilecek düşünce ayrımları, şirketin mali durumu ya da farklı planlar kurarak şirketteki ortaklığınızı bitirmek isteyebilirsiniz.

Yahut da bir ortağınızla sorun yaşıyor ve şirketinize zarar veriyor ise onu ortaklıktan çıkarabilirsiniz.

Her iki durumda da ortaklığa dair hisse paylarını satmak ya da ortağınızın hissesini almak yoluyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Konuyla alakalı daha detaylı bilgi almak ve hukuki danışmanlık hizmetleri için avukatlık büromuzla görüşebilirsiniz. 

Şirket İflası İçin Yapılan Başvuru Davaları

Genellikle kapalı olan anonim şirketlerde daha sık rastlanan bir durum olan şirketi iflası davaları, oldukça kapsamlı ve detaylı bir hukuki süreçtir. Az ortağa sahip bu şirketlerde, Şirkete ortak bir bireyin ölmesi ile ortaya çıkan en büyük sorun yeni mirasçıların varlığıdır. Mirasçıların şirkete katılımları ile çeşitli anlaşmazlıklar oluşabilir. Harici olarakta;

  • Şirket genel kurulunun kanunlara aykırı toplantılar yapması
  • Ortakların şirket ile ilgili bilgi ve inceleme haklarına getirilen kısıtlamalar
  • Genel kurulun birçok kez kanuna aykırı bir şekilde toplantıya çağrılmış olması.
  • Şirket için süreklilik arz eden zarar
  • Kar paylarındaki azalmalar gibi sebeplerden ötürü de ortaklardan biri yada daha fazlasının isteğiyle şirketin iflas etmesi istenebilir.

Şirket Davaları Avukatı Pembe Uçurum konu hakkında bilgi ve tecrübesiyle davayı olan iflas için taraflar arasındaki iletişimi koparmadan ve şirketin zararına olacak her şeyi bertaraf edecek şekilde hareket eder. Kıbrıs ve Girne içinde danışmanlığını yürüttüğü davalar ile bu konudaki deneyimini de ispatlamıştır.