Marka Tescili ve Patent

Marka Tescili ve Patent

Bir işletme için en önemli konulardan biri ürettiği bir malzeme ile ilgili markanın adını ve patentini tescil ettirmektir. Bu sayede ürettiği her malzeme ya da adına açılan marka tescilli her işletme büyük bir gelir elde etmesi açısından oldukça önemlidir. Marka Tescili ve Patent konusunda Avukat Pembe Uçurum Kıbrıs ve dahi Girne’de size ait olan bir markayı haklarınız dahilinde en iyi şekilde temsil ederek emeğinizin karşılığının alınmasında büyük bir rol oynar.

Ticari Markalar

Kıbrıs’ta yasalar, size ait olan bir ticari markayı koruyabilmek adına en iyi şekilde düzenlenmiştir. Böylelikle rızanız olmadan bu markayı biri kullanacak olursa şahıs hakkında yasal suç duyurusunda bulunduğunuzda elinizi güçlendirecek çok sayıda koza da sahip olacaksınızdır. Ticari Marka Yasası, ticari markanızı kullanabilmeniz adına çıkarılmış olup size bu hakkı verir. Burada önemli olan nokta ise markanızı başka birileri tanıtmadan önce tescil ettirebilmenizdir. Bunu yaptıysanız haberiniz olmadığı takdirde başka bir şahıs markanızı tescil ettirecek olsa dahi, açılacak olan davada avantajlı durumda olan her zaman için siz olacaksınızdır. Sonucunda da davayı kazanarak markanızı kendi adınıza iyiden iyiye mühürleyerek her alanda güvenle kullanabilme şansına da nail olursunuz.

Taklit Yaparak Pazarlama

Tescilli bir ürününüzün taklit yoluyla satışa sunulması ya da taklit edilmesi yoluyla tescil edilmesi muhtemelen hiçbirinizin hoşuna gitmez. Böyle durumlarda yapılması gereken en doğru hareket ise Marka Tescili ve Patent Konularında Girne ve Kıbrıs’ta girdiği davalarda müvekkilleriyle beraber büyük başarılar elde eden Avukat Pembe Uçurum ile ivedilikle  İrtibata geçmek olacaktır. Sizi temsil edeceği davada Ticari Marka Yasalarına dair engin bilgisiyle sizlere en iyi desteği verir ve hakkınız olan sonuca hızlıca ulaşmanızı sağlar.

Siz değerli Kıbrıslılarda kendinize ait tescilli bir ürünü başka platformlarda taklit ile yaparak pazarlama yöntemlerine giren kişi ya da firmaları görürseniz, bu taklidi yapanlara karşı dava açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Böyle bir durumda markanızın tescil durumuna bakılmadan Kaza Mahkemelerince görülecek davaları da açma hakkına da sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

About The Author

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir