Mali Suç Davaları

Mali Suç Davaları

Kıbrıs’ta mali suçlarla mücadele kapsamında çıkarılan yasalar, her geçen gün artan mali suçları engellemekte bir nebze olsun etkili olmakla birlikte, bu suçları azaltma konusunda yeni yasal düzenlemelerde yapılmaktadır. Mali suçlar kişi ya da kişilerce maruz bırakıldığınız çeşitli dolandırıcılık olaylarını içine alan davalar bütününden oluşur. Davanın doğru şekilde idame ettirilmesi suç ya da suçluların ortaya çıkarılması konusunda büyük bir öneme sahiptir. Mali Suç Davaları Avukatı Pembe Uçurum Girne ve Kıbrıs’ta bu dertten müzdarip olarak kendisine gelen müvekkilleriyle yakından ilgilenerek, dava sürecinde haklarını en iyi şekilde savunma konusunda gereken her şeyi yapmaktadır.

Yolsuzluk Davaları

Yolsuzluk davaları Kıbrıs’ta sıklıkla karşılaştığımız çalıştığı kurumlardan kendi üzerine para aktarma, çeşitli rüşvet olayları, kurum ve kuruluşlarda yapılan birçok usulsüzlüğü içine alır.  Yapan veya yaptıranların büyük cezalara tabi tutuldukları yolsuzluk konusunda, mağdur olan kurum ve kuruluşlar ise haklarını yasal yollara başvurarak mahkeme mercilerinde ararlar.

Olayın kapsama alanı, boyutları bir araya getirildiğinde hem emniyet güçlerinin, hemde gerekli tüm mekanizmaların devreye girerek çok yönlü bir dava sürecini de birlikte yürütmesi gerekir. Sunulan her delilin ve gözden kaçacak ufak detayların bile konunun seyrini değiştirme riski bulunur. Mali Suç Davaları Avukatı Pembe Uçurum davayı aldığı andan itibaren emniyet ve diğer mercilerle beraber idame ettiği süreci en iyi şekilde yöneterek Girne’de ve Kıbrıs’ta olaya karışan suçluların cezalandırılması adına büyük bir rol üstlenir.

Tefecilik Davaları

Tefecilik karşı tarafa verdiği borç para üzerinden yasal olmayan yollardan kazanılan paradır. Borçlunun her yönüyle mağdur olduğu ve haksız kazanç elde eden tarafı şikayet ettiği davalar ise tefecilik davalarını oluşturur.  Kıbrıs yasalarında haksız kazanç elde etmenin cezası ise her geçen yıl düzenlenen yasalarla daha da artırılmaktadır.

Tefecilik aynı zamanda tek başına değil , tefeci ile iş yapan ve ona göz yuman herkes içinde suç unsuru oluşturur. Çünkü suç sadece yapanı değil, onunla iş yapan ve suçu gördüğü halde söylemeyen herkesi bu konuma getirir.  Mali Suç Davaları Avukatı Pembe Uçurum Girne ve Kıbrıs’taki davalarda deliller ışığında en iyi tahkikatları yaparak, temsil ettiği tüm müvekkilleri adına oldukça başarılı dava sonuçlarına imza atmıştır.

Sizlerde Mali suçlar kapsamında yer alan tüm sorunlarınız için avukatlık büromuz ile irtibata geçerek gerekli hizmeti alabilirsiniz.

About The Author

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir